Екотури

Останнім часом екотуризм стає все більш популярним. Всі втомилися від ізоляції, яку несуть в собі блага цивілізації. Багато хто не усвідомлює цього, але втомилися всі – звідси хвороби. Найголовніша відмінна риса екотуризму – занурення людини в красу і чистоту природи, а також в самобутність того краю, де проходить екологічна подорож.

Екотуризм передбачає дбайливе ставлення до природи, сприяє її охороні і підвищує екологічну культуру мандрівників. З іншого боку екотуризм знаходиться десь посередині між звичними видами туризму і екстримом. У екотуризму немає ризику, а ось відчуття великої пригоди максимальне. Жити в незвичних місцях і умовах, пити чисту воду з джерел, купатися в гірських річках і водоспадах.

Сучасний екотуризм поділяють на кілька напрямків. Науковий напрямок полягає у вивченні природи, польових дослідженнях, спостереженнях і т.д. Історичний екотуризм пов’язаний з пізнанням навколишнього середовища та місцевої культури. Активний екотуризм – це активний відпочинок на природі, піший похід або поїздка екологічним транспортом, наприклад, на велосипеді, а також альпінізм, спелеотуризм, кінний туризм, дайвінг, парапланеризм та інше. Популярний серед жителів великих міст – сільський або агротуризм. Подалі від забрудненого повітря і галасливих вулиць: люди оселяються в наметах, в сільських садибах або спеціально облаштованих готелях і будиночках. Такий відпочинок часто поєднують з навчанням землеробства, можливістю збору ягід та грибів в лісах.